• q14
 • q13
 • q7
 • Квалитет

  Квалитет

  Почитуваат од страна на полицијата на квалитет прво, корисник основно, ние се стремиме да понудиме на општеството првокласни производи и одлична услуга.

 • Сертификат

  Сертификат

  Го освои националниот сертификат за квалитет на чест, квалитетот е повеќе истакнати.

 • 201711270949531482145

за компанијата

Шенжен Kenhon технологија копродукции, Ltd е основана во 2007 година, специјализирана за waterprof конектори и истражување ineternational патент високо-тековната конектори и развој, производство и продажба, производи до 17 серија повеќе од 1500 видови, широко се применуваат во надворешно осветлување LED, LED дисплеј, комуникација, ilitary работи, spaceflight, нова енергија, морски електроника, глобален систем за позиционирање периферни и автомобилски електрични апликации на пазарот etc.Our компанија имаат положено за проверка на системот за управување со ISO9001-2008 IS014001-2004 квалитет и управување со животната средина, и имаат сертификат за CE, IP68, RoHS и сл Kenhon конектори се многу чест да се направи свој придонес за главниот екран за церемонијата на отворањето на Олимписките игри во Пекинг, најголем екран за церемонијата на отворањето на Шангај Експо, осветлување на двете страни за бисер на реката Asain Игри Гуангжу, Шенжен Универзијада големи проекти итн

Гледај Повеќе

Нови Продукти